Generaatoritel on palju erinevaid liike. Need kes juba kasutavad generaatorit varutoiteallikana voolukatkestuse korral, teavad kui oluline on selleks tööks sobivat generaatorit valida. Võib tunduda, et teie vajadustele sobiva generaatori leidmine on äärmiselt keeruline. See on põhjus, miks oleme otsustanud loetleda olulised parameetrid, millele generaatori eramaja jaoks ostmisel tuleks tähelepanu pöörata.
Generaator eramajja: tuvastage oma nõuded
Võimsus
Generaatori ülekoormamine on kõige levinum rikke põhjus ja võib kahjustada teie seadmeid või generaatorit ennast. Nii nagu te ei sõidaks oma autoga terve päeva maksimumkiirusel, kehtib see ka generaatorite puhul. Enamik seadmeid nõuavad käivitamisel suuremat voolu, seda nimetatakse liigpingeks. Seega peab teie generaatoril olema piisavalt vaba võimsust, et selle nõudlusega toime tulla.
Kütuse tüüp
Oluline on välja selgitada generaatori kütusetüüp, sest see aitab hinnata kütusekulu. Teie valikus võib olla mitmesuguseid kütuse- ja kulutõhusaid diisel- ja bensiinigeneraatoreid.
Voolu tüüp
Voolu iseloom mõjutab oluliselt ka generaatori tüüpi. Näiteks võite vajada generaatorit tugevate seadmete (nt tööriistad) või tundlike elektroonikaseadmete toiteks.
Generaator eramajja: elektrikasutus
Generaatoreid on erinevat tüüpi isegi siis, kui räägime kodumaistest rakendustest. Kaasaskantav generaator aitab mõnda rakendust käivitada, kuid see ei suuda kogu maja toita. Teist tüüpi eramu generaator on kogu maja varugeneraator, tuntud ka kui ooterežiimi generaator, mis aitab elektrikatkestuse korral kõiki seadmeid tööle panna. Ooterežiimi generaatorid suudavad anda võimsust 7 kW kuni mitusada kW. Need generaatorid võimaldavad kasutada elektrit täiesti sõltumatult elektrivõrgust. Elektrikatkestuse korral saate maja valgustust ja seadmeid tõhusalt kasutada.
Generaator eramajja: varutoide ülekandelüliti (ATS)
Koos generaatoriga on paigaldatud ka ülekandelüliti. Käsitsi ülekandelüliti aitab nupuvajutusega lülituda võrgu toiteallikalt varutoitele. Antud ülekandelüliti on näiteks meie bensiinigeneraatoril KS 3000. Seda on lihtne kasutada, kuid elektrikatkestuse korral peate nupu ise leidma.
Automaatne ülekandelüliti (ATS) tajub automaatselt elektrikatkestuse ja lülitub sisse iseseisvalt minimaalse viivitusega. Kui elektritoide taastub, lülitub see tagasi võrgutoitele ja lülitab generaatori välja. Automaatne ülekandelüliti on näiteks meie invertergeneraatoril KS 8100iE ATSR ja paljudel diiselgeneraatoritel nagu näiteks KS 9300DE ATSR (EURO V). Automaatne ülekandelüliti on võimalik ka eraldi juurde tellida.
Generaator eramajja: nõuded võimsusele
Oluline on välja selgitada generaatori võimsus, mida seadmete toiteks vajate. Üksikud vatid on märgitud elektriseadmetele. Mõnel seadmel on täiendavad käivitusvatid, mis tuleks lisada vattide koguarvule. Algvatid saadakse, korrutades üksikud vatid 3-ga. Pidage ka meeles, et kui teie hinnanguline koguvõimsus on 6000 vatti, ostke 6 kW generaator. Kui vajad nõu generaatori valimisel, aitavad tekkinud küsimustele vastata meie klienditoe spetsialistid.
Diisel- ja bensiinigeneraatorite hulgast valimine
Neid generaatoreid eelistatakse tavaliselt kommertsrakendustes, kuna need on suuremad. Diiselgeneraatorite tööaeg on pikk ja ka kütusesäästlikkus hea, nii et kulud on õigustatud.
Bensiinigeneraatoreid saab kasutada kodus kui ka tööstuses. Tavaliselt on need generaatorid saadaval väljundvõimsusele 1 kW kuni 10 kW. Bensiin on kõige levinum kütusetüüp, kuid pidage meeles, et see võib pika aja jooksul ladustamisel tühjaks minna.
Generaator eramajja: järeldus
Generaatorid suudavad varustada elektriga piirkondi, kus voolu pole nädalaid. Ennetav investeering võimaldab teil katastroofi korral uudiseid jälgida, sest saate vaadata televiisorit ja laadida oma sülearvuteid.
Genekas24 pakub kvaliteetseid ja vastupidavaid generaatoreid koduseks ja kommertsrakenduseks. Klienditoe ja individuaalse konsultatsiooni saamiseks võtke meiega ühendust kontakti lehel.